Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Як отримати більше меду?

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
АвторСообщение
Jorik
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 9
Пчело-стаж : 3
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2013-04-02

СообщениеТема: Як отримати більше меду?   06.02.17 11:54

Доброго дня всім. Займаюсь бджільництвом з 2013 року, маю 14 сімей. не кочую, медоносна база нормальна. цікавить така проблемка.
кожен рік у мене всі сім"ї дуже відрізняються одна від однії. і як результат одна принесе 50кг меду на головний взяток, друга 20 третя взагалі тільки собі набере. а трудозатрати на всіх однакові. Виникла очевидна думка що як би всі сім"ї принесли по 50 кг було б якось трохи цікавіше. минулий рік старався зрівняти всі сім"ї підсиленням розплодом, міняв маток по методу кашковського (старих відсажував у відводок, виводилась нова, відводок приєднував до сімї назад), в результаті десь взявся гнилець, разом з розплодом я його розніс по всій пасіці, багато маток не обліталось з"явилися трутовки прийшлось виправлять. коротше кажучи цілий рік лікував та випрвляв. результат той же ж одна 50кг друга 20 третя взагалі нічого. Цього року планую від здорової продуктивної сімї вивести 15 маток і всі сім"ї зробити "сестрами". Цікавить ваша думка з цього приводу, як би вчинили ви і чи взагалі треба їх рівняти? і як ще можна з 15 сімей отримати 700кг меду а не 200 як завжди при цьому що медоноси дозволяють)

Последний раз редактировалось: Jorik (07.02.17 11:51), всего редактировалось 2 раз(а)
Вернуться к началу Перейти вниз
Павел
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 368
Пчело-стаж : 7 лет
Пчело-семей : 50 семей
Дата регистрации : 2011-01-04

СообщениеТема: Re: Як отримати більше меду?   06.02.17 13:11

Доброго  дня.Яка  у  Вас  система  вуликів?Яка  порода  бджіл?Як  у  Вас  справи  з  роїнням  на  пасіці?Чи  користуєтесь  ви  роздільними  решітками?Дякую.
Jorik
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 9
Пчело-стаж : 3
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2013-04-02

СообщениеТема: Re: Як отримати більше меду?   06.02.17 15:28

Вулики в мене різні 24р лежаки 20р лежаки 16р з магазином. Корпусні 10р. Всі на даданівську рамку. Порода бджіл місцева думаю укр степова. Роїння перший рік було шалене після цього трохи начитався почав рлзплод відбирать або маток пробував мінять описаним способом. минулий рік ніодна сім'я не зароїлась. роздільні решотки за ради експерименту використовую в отному лежаку по методу чайкіна і в одному корпусному.
Павел
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 368
Пчело-стаж : 7 лет
Пчело-семей : 50 семей
Дата регистрации : 2011-01-04

СообщениеТема: Re: Як отримати більше меду?   07.02.17 18:51

Ну  и  в  каких  ульях  медосбор  в  50 кг,  а  в  каких  20 кг?Есть  МЯСНЫЕ    семьи:  ПЧЁЛ  много,  мёда  МАЛО ( весь  мёд  съедают),  а  есть  МЕДОВЫЕ  семьи:  пчёл  мало,  мёда  много.Нужно,  в  принципе,  вести  небольшую  селекцию: выращивать  маток от  медовых  семей,  если  интересует  медовая  продукция.И  как  я  спросил  выше,  считаю,  что  БОЛЬШОЕ  влияние  на  количество  ТОВАРНОГО  мёда  оказывает    система  улья  и  применение  РР.Спасибо.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Як отримати більше меду?   

Як отримати більше меду?
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Українські Бджоляри :: Пчеловодство :: Разведение и содержание пчёл-
Перейти: