Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Будні на пасіці 2017 рік

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Следующий
АвторСообщение
sashashunya
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 114
Пчело-стаж : 5
Пчело-семей : 60
Дата регистрации : 2016-03-05

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   10.02.17 19:33

Garik,дякую Вам пораду.
В мене раніше теж зимували при відкритих тiльки нижніх льотках десь на 2см. Але їх потрібно періодично чистити від підмору. Верхні відкриті на половину. Особливої різниці я не помітив. 3араз клуби знаходяться зверху біля передньої стінки вуликів. Тільки в одному з 60 вуликів клуб розташований посередині,але так було ще з осені. Корму бджілкам повинно вистачити. Залишав у кожному вулику на зиму по 8 рамок,6 з яких на 2/3 заповнені медом і дав ще по 12л сиропу 1/1,5 це десь 10кг цукру. Коли верхні льотки прокриті, зменшується вологість у вулику.
Вернуться к началу Перейти вниз
Фанат
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 470
Пчело-стаж : 7 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2015-05-19

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   10.02.17 21:39

sashashunya пишет:
 Тільки в  одному з 60 вуликів клуб розташований посередині,але так було ще з осені. 
А хіба у вас не менше сімей?В профілі менше... Упс... Very Happy думаю

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   10.02.17 22:27

Фанат пишет:
А хіба у вас не менше сімей?В профілі менше... Упс... Very Happy думаю

На час регістраціі на форумі було 30 сімей. Також було 16 відводків,які я не врахував. На початку літа було 7 нуклеусів. Виводив маток про запас.Маток ніколи не купляв.З нуклеусів пересадив у вулики,подобавляв рамок з розплодом,ну ось так якось.Не знаю як перезимують,хоча для мене це багато,так як ще працюю в школі.Та й ціна на мед не дуже.  Правда біля бджіл працюємо вдвох з дружиною.
_Garik_
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 163
Пчело-стаж : з 2008р
Пчело-семей : 40
Дата регистрации : 2010-03-21

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   11.02.17 9:15

Цитата :
В мене раніше теж зимували при відкритих тiльки нижніх льотках десь на 2см. Але їх потрібно періодично чистити від підмору. Верхні відкриті на половину. 

Коли закормлюю, то верхні закриваю повністю, нижні десь 1-2см (в залежності від сили сімї) щоб не було нападу. Потім десь в жовтні, коли бджоли виходять тільки на обліт, нижній відкриваю повністю, краща вентиляція і не чищу від підмору... Спробуйте на декількох сімях... побачите різницю.
sashashunya
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   11.02.17 12:38

Gаrik дякую. Осінню так і зроблю. Завжди прислухаюсь до порад з досвідом.
В мене тільки одне запитання. Якщо бджоли ціле літо залітали в вулик через верхній льоток, а потім його закрити,чи не будуть бджоли блудити?
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   11.02.17 16:43

sashashunya пишет:
А хіба у вас не менше сімей? В профілі менше... Упс...

На час регістраціі на форумі було 30 сімей. Також було 16 відводків,які я не врахував. На початку літа було 7 нуклеусів. Виводив маток про запас.Маток ніколи не купляв.З нуклеусів пересадив у вулики,подобавляв рамок з розплодом,ну ось так якось.Не знаю як перезимують,хоча для мене це багато,так як ще працюю в школі.Та й ціна на мед не дуже.  Правда біля бджіл працюємо вдвох з дружиною.

У мене рівно 25 шт.Я мінняю в профілі, ящо добавляю. Це мій принцип.Десь штук 5 слабеньких. В цьому році добавлю ще штук 10...15.... Теж є робота...А ціна- не висока, але якби не менша. Терпіти можна.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 163
Пчело-стаж : з 2008р
Пчело-семей : 40
Дата регистрации : 2010-03-21

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   12.02.17 7:49

Цитата :
Якщо бджоли ціле літо залітали в вулик через верхній льоток, а потім його закрити,чи не будуть бджоли блудити?

Так перші дні збираються біля верхнього льотка, але за пару днів все нормально.

Вчора був на пасіці - 2 сімї ((( думаю із-за пушки при обробці від кліща загорілися пари суміші керосину з біпіном. На слідуючий сезон спробую на декількох сімях американський метод

В 7 лежаків підклав канді так як вже були за серединою, остальні тільки на верх вийшли. Бачив перших нетерплячих бджіл на обльоті. Температура була +5 але сонечко пригріло то може і більше на сонці. Розплоду ще нема, клуби в деяких вже рихлі. Думаю десь за дві неділі буде вже розплод. До початку сезону пішов відлік на дні ))) #99:12083# #99:12083# #99:12083# #99:12083# #99:12083#
sashashunya
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   12.02.17 16:24

_Garik_ пишет:
Вчора був на пасіці - 2 сімї ((( думаю із-за пушки при обробці від кліща загорілися пари суміші керосину з біпіном. На слідуючий сезон спробую на декількох сімях американський метод

Для обробки бджіл від кліща Ви використовували пушку. Для чого? Що це дає? Я завжди обробляю біпіном за допомогою шприца і тільки осінню. За 5 років ще втрат не було. Коли у Вас загинули 2 сім'ї недавно, ци ще з осені,після обробки? Я Вам співчуваю.
Сьогодні зранку прослуховував своїх, поки,що все впорядку. Ще не підгодовував,чекаю обльоту. Минулого року перший масовий обліт був 15 лютого.
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2613
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   14.02.17 10:02

Морозець трішки відпустив, зранку -7. Дивлячись на прогнози синоптиків, нашим бджолам ще б з 2 недільки протриматися. А там ми їм допоможемо коли, що не так.

Хоча наші синоптики як порадували, так швидко можуть і засмутити.  думаю

.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   14.02.17 18:37

Пройшло всього 6 годин 

думаю

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   14.02.17 19:33

Я на довгострокові прогнози стараюсь не звертати уваги, одне розсройство. Як за 6 годин може все так змінитись?
На першому національному радіо,кожен день,крім вихідних,в 19.25,синоптик з гідрометценру на прямому зв'язку повідомляє погоду на три дні. Більш менш справджується і то не завжди.
sashashunya
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   15.02.17 18:41

Тільки,що повернувся з пасіки. На снігу скрізь багато бджіл. Вдень пригріло сонце,а в повітрі холодно та ще й вітер. Мабуть бджоли вилетіли й захололи. Ось такі в мене неприємності. Якщо й завтра буде така погода,то прийдеться затіняти льотки,чи ще щось робити. Раніше ніколи такого не було.
Може в кого є яка думка по цьому поводу? Дякую.
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   15.02.17 20:46

Тут і плюси.Вважаю, що це ті бджоли якім "приперло".Можливо навіть підхворівші нозематозом.В мене такого немає. Штук по 3 біля вуликів...

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   15.02.17 21:24

Фанат,можливо Ви праві. Вечором спілкувався з колегами. В усіх бджоли сьогодні літали, в кого в затишку. Ми ж трохи південніше,ніж Бахмаччина.
sashashunya
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   15.02.17 21:35

Вибачте,шановні колеги,забув сказати.
З вуликів,які стоять у затінку бджоли не вилітали.
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   15.02.17 22:50

sashashunya пишет:
 Ми ж трохи південніше,ніж Бахмаччина.
не пойму ????

.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   16.02.17 9:24

sashashunya пишет:
Тільки,що повернувся з пасіки. На снігу скрізь багато бджіл. Вдень пригріло сонце,а в повітрі холодно та ще й вітер.  Мабуть бджоли вилетіли й захололи. Ось такі в мене неприємності. Якщо й завтра буде така погода,то прийдеться затіняти льотки,чи ще щось робити. Раніше ніколи такого не було.

Влітку, коли кошу траву на дачі, сушу і складаю її в мішки. Якщо не має трави зараз на полях багато соломи. Під час таких ранніх обльотів бджіл розсипаю сіно, солому по снігу. Виручає.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 368
Пчело-стаж : 7 лет
Пчело-семей : 50 семей
Дата регистрации : 2011-01-04

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   16.02.17 18:31

Владимир пишет:
sashashunya пишет:
Тільки,що повернувся з пасіки. На снігу скрізь багато бджіл. Вдень пригріло сонце,а в повітрі холодно та ще й вітер.  Мабуть бджоли вилетіли й захололи. Ось такі в мене неприємності. Якщо й завтра буде така погода,то прийдеться затіняти льотки,чи ще щось робити. Раніше ніколи такого не було.

Влітку, коли кошу траву на дачі, сушу і складаю її в мішки. Якщо не має трави зараз на полях багато соломи. Під час таких ранніх обльотів бджіл розсипаю сіно, солому по снігу. Виручає.

Доброго  дня  всім.Що  тут  сказати  Володимире:  СТАРИЙ  ВОЇН ( ПАСІЧНИК) -  МУДРИЙ   ВОЇН (ПАСІЧНИК).Сьогодні  також  було  сонячно,  але  морозненько  та  вітерець  дув,  але  ті  сім'ї,  що  на  сонці,  трохи  літали.Очікую  у  цьому  році  перший  обліт  23-24 лютого.Дякую.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   16.02.17 18:36

Павел пишет:
Доброго  дня  всім.Що  тут  сказати  Володимире:  СТАРИЙ  ВОЇН ( ПАСІЧНИК) -  МУДРИЙ   ВОЇН (ПАСІЧНИК).Сьогодні  також  було  сонячно,  але  морозненько  та  вітерець  дув,  але  ті  сім'ї,  що  на  сонці,  трохи  літали.Очікую  у  цьому  році  перший  обліт  23-24 лютого.Дякую.

Дякую, друже. От якби ти ще дав такий прогноз і по Полтавській області. drinks

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   16.02.17 19:38

вітаєм вітаєм вітаєм Володя  ПИВІТ.Вибачай,  але  про  Полтавську  обл  нічого  сказати  не  можу. не поймуНамагаюсь  знаходити  спільні  обльотні  дні.За  минулі  роки у  лютому  обльоти  були 14, 16, 24  лютого.Два  перші  дні  ВЖЕ  ПРОЙШЛИ, залишається  24 лютого  і  синоптики  на  цей  день,  ПОКИ  ЩО,  дають  ОБЛЬОТНИЙ  прогноз  +14.Буду  чекати.В  минулому  році  СИНОПТИКИ  своїм   довгостроковим  прогнозом,  не  підвили.Дякую.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   16.02.17 20:17

Павел пишет:
вітаєм вітаєм вітаєм Володя  ПИВІТ.Вибачай,  але  про  Полтавську  обл  нічого  сказати  не  можу. не поймуНамагаюсь  знаходити  спільні  обльотні  дні.За  минулі  роки у  лютому  обльоти  були 14, 16, 24  лютого.Два  перші  дні  ВЖЕ  ПРОЙШЛИ, залишається  24 лютого  і  синоптики  на  цей  день,  ПОКИ  ЩО,  дають  ОБЛЬОТНИЙ  прогноз  +14.Буду  чекати.В  минулому  році  СИНОПТИКИ  своїм   довгостроковим  прогнозом,  не  підвели.Дякую.

Моїх синоптиків ти бачив, уже через 6 годин змінили свій попередній прогноз. Давай викладай своїх таких, що не підводять. Wink

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   16.02.17 21:18

Синоптики  тіж  самі  https://www.gismeteo.ua/weather-velyka-novosilka-12369/month/
ss77
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 263
Пчело-стаж : 1
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 2016-02-07

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   17.02.17 6:09

Владимир пишет:
Павел пишет:
вітаєм вітаєм вітаєм Володя  ПИВІТ.Вибачай,  але  про  Полтавську  обл  нічого  сказати  не  можу. не поймуНамагаюсь  знаходити  спільні  обльотні  дні.За  минулі  роки у  лютому  обльоти  були 14, 16, 24  лютого.Два  перші  дні  ВЖЕ  ПРОЙШЛИ, залишається  24 лютого  і  синоптики  на  цей  день,  ПОКИ  ЩО,  дають  ОБЛЬОТНИЙ  прогноз  +14.Буду  чекати.В  минулому  році  СИНОПТИКИ  своїм   довгостроковим  прогнозом,  не  підвели.Дякую.

Моїх синоптиків ти бачив, уже через 6 годин змінили свій попередній прогноз. Давай викладай своїх таких, що не підводять. Wink
Так ведь корректировка проводится каждый день! И без неё никто не обходится. По моему, Синоптик даёт прогнозы точнее чем Гиз.

.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   17.02.17 9:55

ss77 пишет:
Так ведь корректировка проводится каждый день! И без неё никто не обходится. По моему, Синоптик даёт прогнозы точнее чем Гиз.

Так то воно так, але з +15 на - 5 це вже "круто". lol!
Зараз у нас -3 і вітер. На день синоптики дають +1. І так до кінця тижня невеликі плюси. Думаю це не погано, так як у нас ще дуже багато лежить снігу. При такому невеличкому потеплінні може сніг розтане.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   17.02.17 16:23

Я  уже  привык  смотреть  на  этом  сайте.Раньше  смотрел  на  pr5,  но  в  последнее  время  много  не состыковок.Спасибо.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2017 рік   

Будні на пасіці 2017 рік
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 4 из 16На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Следующий