Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Будні на пасіці 2016 рік

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Следующий
АвторСообщение
sashashunya
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 104
Пчело-стаж : 5
Пчело-семей : 60
Дата регистрации : 2016-03-05

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   06.03.16 19:32

Сьогодні на пасіці вдень було +11. Почистив від підмору декілька вуликів. В одному вулику немає матки,але є трутні. На одній рамці під верхом трутовий посів.Порадьте,що робити з цією сім'єю? Бджіл теж небагато. Буду вдячний.
Вернуться к началу Перейти вниз
СОСЕД
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 90
Пчело-стаж : 25
Пчело-семей : 40
Дата регистрации : 2016-02-02

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   06.03.16 20:43

sashashunya пишет:
Сьогодні на пасіці вдень було +11. Почистив від підмору декілька вуликів. В одному вулику немає матки,але є трутні. На одній рамці під верхом трутовий посів.Порадьте,що робити з цією сім'єю? Бджіл теж небагато. Буду вдячний.

Если точно нет. то соедени их с другой семьей. просто рамки с пчелой перенеси в другой улей с маткой, а старый улей убери. весной пчелы очень склонны для соеденения. матку не убьют, а если боишся то посади ее в клеточку дней на три.  потом позже  сократи гнездо до обсидки пчелами рамок. удачи.
Вова
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 464
Пчело-стаж : з 2009р
Пчело-семей : 24
Дата регистрации : 2011-11-23

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   06.03.16 20:58

Сьогодні перевіз нарешті свої 2 пасіки в одну, вроді небагато 25 вуликів, але напрацювались. Вулики важкі + скати під вулики від газона, маза і камаза.
sashashunya
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   06.03.16 21:42

СОСЕД пишет:
sashashunya пишет:
Если точно нет. то соедени их с другой семьей. просто рамки с пчелой перенеси в другой улей с маткой, а старый улей убери. весной пчелы очень склонны для соеденения. матку не убьют, а если боишся то посади ее в клеточку дней на три. потом позже  сократи гнездо до обсидки пчелами рамок. удачи.

Дякую.Але справа в тому,що безматочна сім'я опоносилась і не хотілось би з'єднувати із здоровою сім'єю.
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2584
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   06.03.16 23:12

Вова пишет:
Сьогодні перевіз нарешті свої 2 пасіки в одну, вроді небагато 25 вуликів, але напрацювались. Вулики важкі + скати під вулики від газона, маза і камаза.

Вова, а якби була Білазовська клали б і таку? думаю Шутка звісно, але питАння: -для чого така велика?

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   07.03.16 19:05

sashashunya пишет:
СОСЕД пишет:
sashashunya пишет:
Если точно нет. то соедени их с другой семьей. просто рамки с пчелой перенеси в другой улей с маткой, а старый улей убери. весной пчелы очень склонны для соеденения. матку не убьют, а если боишся то посади ее в клеточку дней на три. потом позже  сократи гнездо до обсидки пчелами рамок. удачи.
Дякую.Але справа в тому,що безматочна сім'я опоносилась і не хотілось би з'єднувати із здоровою сім'єю.

Ну другого выхода нет, или подсаживайте или  покупайте матку и подсаживайте. или подсадите без рамок. струсите.их  за заставную.
СОСЕД
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   07.03.16 19:08

Вова пишет:
Эту проблему я решил уже давно.просто в свое время прикупил ящики металлические из под бутылок. совдеповские, кто помнит были такие. удобные легкие. На чермете бывают. как увижу где сразу покупаю, лишнее не помешает.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   07.03.16 19:26

СОСЕД пишет:
Вова пишет:
Эту проблему я решил уже давно.просто в свое время прикупил ящики металлические из под бутылок. совдеповские, кто помнит были такие. удобные легкие. На чермете бывают. как увижу где сразу покупаю, лишнее не помешает.

Такие ящики я тоже использую. Пробовал ставить на пластмассовые, но после того как пару ульев упало отказался от этой затеи. Лопаются они. На кочёвке ставлю на покрышки, но только от легковых авто. Покрышки меньше места занимают.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   07.03.16 20:00

Спасибо СОСЕД за совет. Придется струсить за заставную,потому,что матку купить сейчас негде.
Фанат
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 459
Пчело-стаж : 6 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2015-05-19

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 11:29

Вчора положив своїм полосатим перемолоті медово - пергові рамки на рамки. Був невеликий обліт. Мабуть попробували вкусненького... Сім"ї перезимували всі і в чудовій формі. Ну побачу.Слідів поносу не бачив зовсім. Потолочина тепла у більшості сімей. В гнізда не лазив, бо температура зовсім неахті.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 19:12

Розумієте як не смішно це буде виглядати в селі нікде неможна найти зараз скатів.Тому довелося шукати у Вінниці і везти за 80км на пасіку.А знайшли покищо тільки такі , но вони вигідні тим що трошки високі бо важко нагинатись до вуликів після декількох спина болить
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 19:50

Я роблю підставки з уголка 25-го, труб 1\2 дюйма і висотою 15...16 см. Сам варю. Високі не удобні в кочівлі при перевезенні. Вуликами заб"єш прицеп, а підставки хоть в салон. Думаю на дишло зробити рога з"ємні, щоб на них підставки чіпляти і пристебувати карабінчиком при кочівлі.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 21:10

В мене пасіка постійно на стаціонарі
sashashunya
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 21:52

В мене вулики- лежаки стоять на чотирьох металевих трубках по 70 см, які забиваю в землю на висоті 35см.На такій висоті зручно працювати, не так стомлюється спина і при перевезенні такі підставки не займають багато місця. Я бачив в одного пасічника, який працював ще на колгоспній пасіці вулики стояли на листку хвилястого шиферу,малому, зараз такого не виготовляють.Це жах, сирість і все що лазить по землі залізає у вулик:мурахи...На мою думку автошини теж не найкращий варіант.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 22:04

Фанат пишет:
... Вуликами заб"єш прицеп, а підставки хоть в салон...

Щоб не в салон я, за декілька днів раніше, привожу на точок покришки і розкладаю їх як будуть стояти вулики. Якби були металеві підставки, то могли б до приїзду пасіки перекочувати кудись далеко. А з колесами таких випадків поки що не було ні разу.

.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   08.03.16 22:09

sashashunya пишет:
...На мою думку автошини теж не найкращий варіант.

Не найкращий, але надійний. Я уже 3-й рік їх не забираю, так і залишаються на кочівлі. Не подобається тим, що під шинами часто люблять поселятися мурахи. А вдома ми стоїмо на ящиках і зварених підставках із арматури.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   09.03.16 7:32

В мене теж вулики стояли на трубах ,але тимчасово ставлю на новому місці на покришки щоб труби несвиснули, десь трішки пізніше буду переробляти на труби
solnik
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 30
Дата регистрации : 2013-10-25

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   09.03.16 18:33

Бджоли перезимували добре, підкажіть, будь ласка, коли краще розпочинати боротьбу з кліщем? Розплід, хоча і небагато, у сім'ях є. Може хто порадить якійсь із сучасних препаратів?
Павел
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 368
Пчело-стаж : 7 лет
Пчело-семей : 50 семей
Дата регистрации : 2011-01-04

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   09.03.16 19:47

Я  буду  обрабатывать  харьковским  препаратом  АПИЗАН.Был  дешёвый,  сейчас  цены  подскочили.Товарищ  посоветовал,  сказал,  что  хорошо  работает.Спасибо.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   09.03.16 21:56

Сьогодні був на пасіці. +12 в тіні. Бджоли працювали. Правда пилок на лапках ще дуже маленький, жовто-зеленого кольору. Два жала отримав між пальці. Чесно признаюсь аж сльози виступили на очах. Чи то так за зиму відвик, чи концентрація така велика думаю

ЧП на пасіці. Мабуть даремно вихваляв свої ящики металеві. Не знаю як на рахунок маток, а ось з бджолами наче все нормально. Рамки градусів на 45 зрушили і все. Перевернув, вирівняв і далі працюють.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   10.03.16 8:04

Шось у нас немає зовсім тепла цієї весни.Та, правда, і ще ж 10 число тільки... Раніше сніг зходив під кінець березня, а я хочу щоб уже квіти цвіли думаю.Ну нічого, блінчики з перемелених медовопергових рамок положив , правда невеликі.... Ще не підмору, нічого не чистив... Перезимували всі. Зимовка хороша наче, судячи по кількості бджоли.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   10.03.16 8:21

solnik пишет:
Бджоли перезимували добре, підкажіть, будь ласка, коли краще розпочинати боротьбу з кліщем? Розплід, хоча і небагато, у сім'ях є. Може хто порадить якійсь із сучасних препаратів?
Ніколи. скільки пасічникую. весною не обробляю від кліща. тільки восени  пластіни  і БІПІНОМ. другі препараті не використовую (антібіотик) мед потрібний чистий без хімії.
СОСЕД
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   10.03.16 8:25

Владимир пишет:
Сьогодні був на пасіці. +12 в тіні. Бджоли працювали. Правда пилок на лапках ще дуже маленький, жовто-зеленого кольору. Два жала отримав між пальці. Чесно признаюсь аж сльози виступили на очах. Чи то так за зиму відвик, чи концентрація така велика думаю

ЧП на пасіці. Мабуть даремно вихваляв свої ящики металеві. Не знаю як на рахунок маток, а ось з бджолами наче все нормально. Рамки градусів на 45 зрушили і все. Перевернув, вирівняв і далі працюють.
Учора тоже попрацював на славу, ох і літали вмісті зі мною. Теж трішки пожалили. перший раз потекло аж  з носу. А то у тебе ніхто не звалив вулик. скільки у мене стоять ні разу не падали. бува нахилявся але не падали.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   10.03.16 8:45

СОСЕД пишет:
Учора тоже попрацював на славу, ох і літали вмісті зі мною. Теж трішки пожалили. перший раз потекло аж  з носу. А то у тебе ніхто не звалив вулик. скільки у мене стоять ні разу не падали. бува нахилявся але не падали.
Через пасіку ходять два брата п’янички, живуть рядом, але вони зазвичай шкоди не роблять. Може тяжкувати було йти і рішив котрийсь прихилитися до вулика, не знаю. Тоді виходить, що тяжко було обом зразу.  Smile  По ідеї падати повинен був назад, спереді мед бджоли виїли за зиму. думаю Зараз поїду на другий точок, сонечко підіймається і погода повинна бути гарною.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 368
Пчело-стаж : 7 лет
Пчело-семей : 50 семей
Дата регистрации : 2011-01-04

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   10.03.16 14:28

СОСЕД пишет:
solnik пишет:
Ніколи. скільки пасічникую. весною не обробляю від кліща. тільки восени  пластіни  і БІПІНОМ. другі препараті не використовую (антібіотик) мед потрібний чистий без хімії.
Згоден  з  Вами.Але  я  з  гніздових  рамок  мед  не  качаю,  лише  з  магазинних надставок.Ці  надставки  НЕ  БУДУТЬ контактувати  з  препаратом.В  20 числах березня  полоски  поставлю,  в  20 числах квітня  заберу.Найближчій   медозбір буде в  20 числах травня  з  акаціі та  чорноклена,  а з  соняха   -  аж на  початку  липня,  і  на  ці  медозбори мені  потрібна  ЗДОРОВА  БДЖОЛА.А  восени,  після  виходу  розплоду,  оброблю  Біпіном,  щоб  бджілкам  краще  зимувалось.Я  роблю  так.Дякую.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Будні на пасіці 2016 рік   

Будні на пасіці 2016 рік
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 6 из 16На страницу : Предыдущий  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Следующий