Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Что сегодня на пасеке 2015 г

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторСообщение
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2716
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   08.11.15 20:07

Вова пишет:
Та маточку перенести не міг я туди, так як ставив пусті рамки, а вони самі чомусь туди перейшли.

Маточка може і на пустій рамці ходити, всяко буває.  http://b.foto.radika Коли рамки були з медом, то бджоли могли там бути. А при різкому похолоданні не повернулися назад в гніздо. Але коли бджіл там багато, то потрібно перевірити на наявність матки. Я, коли залишаю суш у вулику, то між гніздом і рамками суші роблю пустоту на 2-3 рамки. Холстик завертаю до низу. І все рівно одна матка чомусь  виявилася на рамках суші. думаю

Вова пишет:
В одній сім'ї частина клубу сидить по одну сторону заставної дощечки, а друга частина з іншої сторони.

Не вірно зібране гніздо, або біля заставної дошки був розплід і бджоли там сіли в клуб.  http://b.foto.radika

Вова пишет:
В одному вулику 4 вулички клуб сидить біля льотка а 3 вулички сидять біля задньої стінки, на жаль не було фотоапарата щоб це зняти

А льотка в задній стінці не було? Чесно признаюсь, такого не бачив думаю

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 473
Пчело-стаж : з 2009р
Пчело-семей : 24
Дата регистрации : 2011-11-23

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   08.11.15 20:13

ні вулик корпусний , чесно кажучи те як вони поводять себе в цему році мене сильно дивує раніше такого небуло, гніздо відділене заставною дошкою і проміжуток між нею і пустими рамками був у кожному вулику різний рамки 3-4
Вернуться к началу Перейти вниз
Вова
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   08.11.15 20:13

і як назло фотоапарат забув щоб сфотографувати , можливо на наступний раз ще так будуть сидіти то сфотографую
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   08.11.15 20:20

Вова пишет:
і як назло фотоапарат забув щоб сфотографувати , можливо на наступний раз ще так будуть сидіти то сфотографую

У вас, що там курорт, що бджоли бігають з рамки на рамку? Наші бджілки сидять уже тільки вусики з льотків виглядають. Very Happy  не пойму

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   09.11.15 18:28

та  якось кожна сімя порізному одні в клубі сидят , а інші ще доволі жваво бігають
Фанат
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 546
Пчело-стаж : 7 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2015-05-19

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   30.11.15 19:22

Володимире, а що то за миша у вас на пасіці була, що зимою в сплячку впадає?
Вова, я не розумію, як у вас бджоли опинилися за заставною.Я ,наприклад, не ставлю за заставну багато рамок для осушки.Ставлю одну, дві і обовязково збризгую водою.Відстань між ними роблю десь 7...8 см. Тоді все добре.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   30.11.15 19:31

В цьому році добре попрацював.Докупив 4 сімї і зробив 8 із своїх та купованих. Не знаю як у кого , а в мене сімї в клубі зараз займають 6 і 5 вулочок.Одна слабенька на 5-ти.

.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   30.11.15 22:24

Фанат пишет:
Володимире, а що то за миша у вас на пасіці була, що зимою в сплячку впадає?

Та миша називається Лісова соня

.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   15.12.15 17:23

Був проїздом сьогодні на першому точку. Заглядати не було часу, та й причини такої не бачив. Прослухав через льоток. Правда чомусь температура в сім’ї, де стоїть датчик в гнізді, піднялась. Останній раз на дворі було десь +8-10 градусів, а в сім’ї 15,8. Зараз 0 і 21,3 град.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 33
Пчело-стаж : 3
Пчело-семей : 9 дадан
Дата регистрации : 2013-11-13

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   20.12.15 2:30

А батареї живлення теж на зовні чи з датчиком (що до термометра електронного). Я на слабу сімю в себе теж поставив для контролю ,аби теном з термореле підстрахувати чуть що як мінусне сильно.Тому турбуюсь чи мороз батарейкам не зашкодить.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   20.12.15 11:20

Dominas пишет:
А батареї живлення теж на зовні чи з датчиком (що до термометра електронного). Я на слабу сімю в себе теж поставив для контролю ,аби теном з термореле підстрахувати чуть що як мінусне сильно.Тому турбуюсь чи мороз батарейкам не зашкодить.
Батарейка на зовні.

Влітку цей термометр відпрацював з воскопресом Кулакова, а на зиму вирішив випробувати його ще й так. Поки, що працює. Морозів у нас більше 6 град. ще не було. Якщо будуть якісь проблеми перенесу його під утеплювач.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   21.12.15 14:56

Не розумію для чого ці термометри ставити в вулик? Температура на дворі цілий місяць можна сказати "+".Якщо і далі так буде, то весною в березні " мед качати буду". Завжди на зиму закормлюю добре... Хоча на новий рік по прогнозам  буде -15 град!!

.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   21.12.15 17:21

Фанат пишет:
Не розумію для чого ці термометри ставити в вулик? Температура на дворі цілий місяць можна сказати "+".
18 років все по книжці. А тут лежить термометр, стоїть вулик. Дай покладу датчик і побачу сам як змінюється температура в зимку.

Фанат пишет:
Якщо і далі так буде, то весною в березні " мед качати буду".
Боюсь щоб не довелось ще кормити.  lol!

Фанат пишет:
Завжди на зиму закормлюю добре... Хоча на новий рік по прогнозам  буде -15 град!!
Краще коли невеличкий морозець. Бджоли в клубі. Тоді і пасічник спокійно спить.  

Последний раз редактировалось: Владимир (12.01.16 9:20), всего редактировалось 1 раз(а)
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   21.12.15 17:42

Сьогодні був на пасіці. Було тепло +9 град. Вирішив передивитись як зимують бджоли. В 4-х сім’ях клуб пішов в ліву сторону і деякі бджоли сиділи аж за заставною дошкою. Довелось тихенько переставити з права на ліва по 1 рамочці. А так в основному всі сиділи зверху біля передньої стінки.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   21.12.15 19:41

Був також учора на пасіці були поодинокі вильоти бджіл було +10, бджілки сидять біля передньої стінки.
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   22.12.15 17:56

Я маю наувазі, що буде мінус 15 градусів на Новий рік! А я  сам напротязі зими тільки слухаю їх і то зрідка. Зараз раз у 2 тижні і то тому, що цікаво... І не всі сімї, а так... виборочно...
У мене , припустим, з утеплення в одній сімї лежить тільки звичайний полотняний мішок, згорнутий в двоє.Стінки-тополя 20 мм. Цікаво яка буде зимовка? Думаю все буде чедово. Тільки погода нікудишня.Дощ хороший йде .

.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   22.12.15 18:26

Фанат пишет:
Я маю наувазі, що буде мінус 15 градусів на Новий рік! А я  сам напротязі зими тільки слухаю їх і то зрідка. Зараз раз у 2 тижні і то тому, що цікаво... І не всі сімї, а так... виборочно...

Якщо немає можливості допомогти сім’ї, яка з якихось причин погано зимує, тоді, мені здається, немає сенсу і прослуховувати. А якщо уже і прослуховувати, тоді потрібно навчитися розрізняти звуки, які ми можемо почути. По цих звуках можна багато чого дізнатися про те як проходить зимівля сім’ї і в разі чого допомогти бджолам. Те, що сьогодні чути, завтра уже можна буде й не почути.
Фанат пишет:
У мене , припустимо, з утеплення в одній сімї лежить тільки звичайний полотняний мішок, згорнутий в двоє.Стінки-тополя 20 мм. Цікаво яка буде зимовка? Думаю все буде чедово. Тільки погода нікудишня.Дощ хороший йде .

Є пасічники які експериментуючи взимку, взагалі витягують з вулика рамки з бджолами і підвішуть іх десь під стріхою. Але це не означає, що це є добре. У мене, під час зимових обльотів, коли я піднімаю бджілку, яка вилетіла і захолола в снігу, душа болить. А тут після таких експериментів можуть загинути тисячі. Тому ліпше зразу потурбуватися, щоб бджолам чи то в зимівнику, чи то на волі, було було комфортно. Вони весною вам віддячать сторицею. lol!

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   22.12.15 21:16

В кожного своя методика як перевірити стан бджіл взимку. Деякі пасічники прослуховують сімї через трубочку, як для мене особисто краще один раз побачити чим 100 разів почути. До такого висновку прийшов коли тільки починав займатись бджолами і за першу щимівлю втратив всі 4 сімї.Тому зараз перевіряю стан сімей взимку припіднявши холстик чи потолочну дощечку практикую це вже 5 рік покищо результатами дуже задоволений.Відкрив і бачиш де клуб і скільки корму залишилось.(Ще раз наголошую що це моя методика тому прошу сильно некритикувати,але хочу сказати сильно допомагає із тих пір 1пропавша сімя)
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   23.12.15 9:47

Ну у мене це не зовсім експеримент.Наскільки мені відомо в Канаді вулики теж з такою " товстою" стінкою і без утеплення зовсім, а зими набагато холодніші.І , думаю, температура за заставною чи за межами клуба не вища чим ззовні вулика.Багато вже пасічників переходить на такі тонкостінні вулики... Цей вулик попередньої зими заніс у гараж, пожалів сімю, так половина бджоли осипалась. В гаражі +4 , інколи трохи вище.От  комфорт мало її не вбив.А слухати сімї я не вмію, тому і не прослуховую. Я тільки теоретично знаю як гудуть голодні бджоли.Тихо сидять-добре.За 5 років( постукаю по дереву) у мене не пропала жодна сімя.Спочатку " новичку везло", а потім навчився.

.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   23.12.15 10:30

Фанат пишет:
Ну у мене це не зовсім експеримент.Наскільки мені відомо в Канаді вулики теж з такою " товстою" стінкою і без утеплення зовсім, а зими набагато холодніші.І , думаю, температура за заставною чи за межами клуба не вища чим ззовні вулика.Багато вже пасічників переходить на такі тонкостінні вулики... Цей вулик попередньої зими заніс у гараж, пожалів сімю, так половина бджоли осипалась. В гаражі +4 , інколи трохи вище.От  комфорт мало її не вбив.А слухати сімї я не вмію, тому і не прослуховую. Я тільки теоретично знаю як гудуть голодні бджоли.Тихо сидять-добре.За 5 років( постукаю по дереву) у мене не пропала жодна сімя.Спочатку " новичку везло", а потім навчився.

Не дарма є таке прислів’я: -Бджола боїться не холоду, а голоду. Ще можна добавити протягу і сирості. Я також думаю, що ті 5-10мм ролі великої не грають. Але теплі заставні дошки по краям гнізда ставлю. Wink

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   28.12.15 11:09

Владимир пишет:

Не дарма є таке прислів’я: -Бджола боїться не холоду, а голоду. Ще можна добавити протягу і сирості. Я також думаю, що ті 5-10мм ролі великої не грають. Але теплі заставні дошки по краям гнізда ставлю. Wink
У мене заставні із сосни 20 мм. А у вас Володимире як заставна прилягає до всіх стінок вулика? І чи на торці її прибите щось? Наприклад поролон, войлок, мішковина?

.
.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   28.12.15 11:38

Фанат пишет:
Владимир пишет:

У мене заставні із сосни 20 мм. А у вас Володимире як заставна прилягає до всіх стінок вулика? І чи на торці її прибите щось? Наприклад поролон, войлок, мішковина?

У 10 рамочних вуликах прилягає до предньої і задньої стінок. Знизу не доходить до дна на 1см. В середині пінопласт 20 мм.
В лежаках, по обидві сторони від гнізда, стоять звичайні заставні, а за ними пінопласт.

СообщениеТема: Re: Что сегодня на пасеке 2015 г   

Что сегодня на пасеке 2015 г
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 6 из 6На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6