Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
АвторСообщение
Jorik
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 9
Пчело-стаж : 3
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2013-04-02

СообщениеТема: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   02.04.13 23:03

минулого року в колеги на пасіці допомагав відкачувати мед і мене торкнуло, почав їздити до нього кожну неділю і облюбовувати це чудо ремесло. почитую літературу подивляюся відеоуроки і в найближчому майбутньому колега пообіцяв подарувати пару відводків. то на даний момент є пару проблем 1. бджолиний ужаленнь не боюся, але на наступний день сильно опухають місця укусу, то цікавить чи адаптується організм з часом, і може які є методики від набряків. 2. на дачі де я зібрався поставити пасіку аж двоє сусідів також займаються цим чудоділом в одного 30 сімей приблизно метрів за 100 в іншого сімей 15 метрів за200 чи не буде в мене проблем з сусідськими бджолами?
Вернуться к началу Перейти вниз
_Garik_
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 163
Пчело-стаж : з 2008р
Пчело-семей : 40
Дата регистрации : 2010-03-21

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   02.04.13 23:21

Цитата :
цікавить чи адаптується організм з часом
адаптується і чим більше будуть кусати тим скоріше...
Цитата :
чи не буде в мене проблем з сусідськими бджолами?
якщо бути обережним, то проблем можна уникнути... але якщо є можливість знайти інше місце де менше бджіл то ліпше там... більше меда візьмеш
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2584
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   03.04.13 18:59

_Garik_ пишет:
Цитата :
цікавить чи адаптується організм з часом
адаптується і чим більше будуть кусати тим скоріше...
Незнаю, 15-й рік, а буває як дасть в пальчика аж рамка з рук випадає. Завжди стараюся жало зразу підковирнути ножем або стамескою, тоді все гаразд. А якщо ввесь пузирьок з жала вийде в тіло, тоді обовязково напухне. І коли під око, тоді обовязково напухне чомусь. А взагалі порівняно з першими роками то набагато менше пухнуть руки.
_Garik_ пишет:
Цитата :
чи не буде в мене проблем з сусідськими бджолами?
якщо бути обережним, то проблем можна уникнути... але якщо є можливість знайти інше місце де менше бджіл то ліпше там... більше меда візьмеш
На рахунок обережності згідний на всі 100. А ось тікати від сусідів я б не став. Меду всим хватить. А якщо гарні сусіди то й підкажуть коли що.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   03.04.13 20:50

А можна коротку інформацію на рахунок обережності? шо треба дотриматися а чого бажано уникати?
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   03.04.13 20:58

Jorik пишет:
А можна коротку інформацію на рахунок обережності? шо треба дотриматися а чого бажано уникати?
Ось один із прикладів:
У минулому році мої бджоли йшли чорним шлейфом з пасіки. Я поїхав і десь за кілометр від пасіки мої бджоли привели мене на чужу пасіку, де бджоляр мав необережність рано почати годувати бджіл. У підсумку в моїх вуликах різко додалося свіжого нектару.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   03.04.13 21:14

тобто головне не допускати воровства?
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   03.04.13 22:24

Jorik пишет:
тобто головне не допускати воровства?
Злодійство бджіл може призвести до дуже тяжких наслідків як на пасіці на яку нападають, так і своєї. В моєму випадку пострадала і моя сім’я на яку напали мої ж бджоли. Тому тут треба буди дуже обережним і акуратним. І ніколи не думати: а ось пронесе.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   03.04.13 22:48

дякую за інформацію, може в кого ще є які поради для початківця в якого навіть ще й сімей немає, буду дуже вдячний за будь яку інформацію) бо наче й начітався і практикувався трохи але як подумаю що в червні вже стоятимуть вулики то трохи моторошно робиться не пойму
Malash
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 96
Пчело-стаж : 1 рік
Пчело-семей : 6
Дата регистрации : 2012-03-29

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   04.04.13 9:55

Боятися не потрібно.
Все буде добре!
Добрі люди порадою допоможуть.
В тебе ж друг пасічник, сусіди, тут на форумі порадою допоможуть.
Запитаеш в декількох людей, а потім зробиш так як підказую тобі внутрішнє чуття.
Бо у кожного всій підхід, методика, звичка. У кожного методу є свої плюси і мінуси.
І ти можеш обирати ті методи, які тобі більше подобаються.
Головне бажання і наполегливість.
Не все одразу буде виходить, але помилки - це найкращі вчителі. Говорне робити висновки, а не опускати руки!
Успіхів!
Malash
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 96
Пчело-стаж : 1 рік
Пчело-семей : 6
Дата регистрации : 2012-03-29

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   04.04.13 9:57

Владимир пишет:
..., де бджоляр мав необережність рано почати годувати бджіл...
Володимир, підкажіть будь-ласка що значить "рано годувати"
І коли їх краще почати годувати, щоб з одного боку сироп переробила літня бджола, а з іншого боку зменшити ймовірність нападу?
Дякую.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   04.04.13 11:55

Malash пишет:
Володимир, підкажіть будь-ласка що значить "рано годувати"
І коли їх краще почати годувати, щоб з одного боку сироп переробила літня бджола, а з іншого боку зменшити ймовірність нападу?
Дякую.
Рано, це в тому сенсі, що не ввечері, а десь годин в 3 дня (15.00) А кормити, особисто я, починаю зразу після відкачки соняшникового меду і поверненні пасіки додому. У нас це виходить кінець серпня. І до 15-20 вересня стараюсь закінчити загодівлю. Чим раніше тим краще. В прошлому році почав кормити 1 вересня, а закічив 7 вересня. Давав через день. по 2,5-3л сиропу.

.
.

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   04.04.13 12:05

Jorik пишет:
дякую за інформацію, може в кого ще є які поради для початківця в якого навіть ще й сімей немає, буду дуже вдячний за будь яку інформацію) бо наче й начітався і практикувався трохи але як подумаю що в червні вже стоятимуть вулики то трохи моторошно робиться
Вовка боятися в ліс не ходити. Все буде добре. Головне щоб сусіди по обидва боки любили бджілок, або медок. Але я по собі дивлюся, так до 30 сімей у мене проблем з сусідами не було. Зараз починають періодично з’являтися. Так що Вам переживати немає чого. Гарного Вам починання і удачі.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   04.04.13 20:26

Дякую, цікаві думки) будем дотримуватись
ваха
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 135
Пчело-стаж : з 2012
Пчело-семей : 5 сімї
Дата регистрации : 2012-02-02

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   07.05.13 13:15

а от засоби від набряків після ужолення крем "рятівник" буже допомагає

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 38
Пчело-стаж : 4 роки
Пчело-семей : 10
Дата регистрации : 2011-06-25

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   08.05.13 11:22

Вітаю ще одного однодумця. Як би в тебе не склалося спочатку - це все буде досвідом і наукою на майбутнє. Твої бджоли будуть привикати до тебе, а ти до них. Помилок не уникнути, бо книжки по різному пишуть, люди по різному радять. Бджоли підкажуть самі як їм краще, але треба бути фанатом. Любити їх, а не те що вони приносять. Ти вивчай їх повадки, медоноси. Це все дуже цікаво. Бажаю успіху.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі   

Дуже хочу зайнятись пасікою, але є певні труднощі
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 1 из 1

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Українські Бджоляри :: Пчеловодство :: Разведение и содержание пчёл-
Перейти: