Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

В помощь начинающим.

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Следующий
АвторСообщение
Malash
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 96
Пчело-стаж : 1 рік
Пчело-семей : 6
Дата регистрации : 2012-03-29

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   16.05.12 16:59

Скільки рамок с медом Ви забираете и скільки залишаете?

Якщо взяток є, можна забирати всі медові рамки?

Якщо взятку немає, скільки треба залишати рамок з медом у вулику? Чи забирати всі, а бджоли в будь-якому випадку собі знайдуть мед навіть якщо взяток не великий?

Дякую!
Вернуться к началу Перейти вниз
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2667
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   17.05.12 9:33

Павло пишет:
SOS.. Пасіку вивіз на ріпак. Поле несподівано обробили НЕРЕЛ - Д .. було ввечері, бджоли закрили незнаю ЩО робити?? ХТО стикався з такими ситуаціями, що пропонуєте робити??
Особисто я не стикався, але думаю, що днів 3(три)
закритими можна потримати, тим більше зараз ночі холодні, не запаряться. Вода буде з нектару, а нектар є, раз ріпак цвів. На день відхилити утеплення з засіткованих потолочин, притінити вулики (коли стоять на сонці) і менше тревожити бджіл вдень. А тим часом узнати скільки часу буде діяти цей Яд. Якщо довго, то краще забрати пасіку.
А взагалі фермер повинен був попередити про обробку.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 26
Пчело-семей : 8
Дата регистрации : 2012-04-18

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   17.05.12 20:52

Добрый день! у меня три семьи сейчас стоят на акации, мед собирают, вощину тянут неохотно, вообщем хочу поменять маток! Акация еще дня 4 будет цвести потом через недели три подсолнух в какое время лучше всего их поменять???
Malash
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 96
Пчело-стаж : 1 рік
Дата регистрации : 2012-03-29

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   31.05.12 9:22

Чи використовує хтось пластикові бідони для зберігання меду?

Якщо так, то як довго можна зберігати в них мед?
Ярослав
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 10
Пчело-стаж : 3 роки
Пчело-семей : 14
Дата регистрации : 2012-04-29

СообщениеТема: В помощь начинающим2.   19.06.12 13:37

Підкажіть хто знає чому бжоли інколи розгризають рамки з підкладеною вощиною?Замість того щоб відбудовувати вони її згризають низом до дротів...
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   19.06.12 17:50

Станислав пишет:
Добрый день! у меня три семьи сейчас стоят на акации, мед собирают, вощину тянут неохотно, вообщем хочу поменять маток! Акация еще дня 4 будет цвести потом через недели три подсолнух в какое время лучше всего их поменять???
Если заказать плодных маток по почте, то можно в любое время (не зимой конечно). Лучше и надёжнее будет во время главного медосбора.

.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   19.06.12 17:57

Malash пишет:
Чи використовує хтось пластикові бідони для зберігання меду?

Якщо так, то як довго можна зберігати в них мед?
У меня є пару таких, стоять зараз з соняшниковим медом. Скоро піде 2-й рік. Один, правда, уже почав надбирати. Нічого підозрілого не замітив, мед як мед, побільше б такого. Very Happy Один мінус, не підйомний, кг до 60 мабуть, а ручки теж пластикові.

.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   19.06.12 18:57

Ярослав пишет:
Підкажіть хто знає чому бжоли інколи розгризають рамки з підкладеною вощиною?Замість того щоб відбудовувати вони її згризають низом до дротів...
Гризуть сім’ї які рояться, слабі сім’ї, в яких гніздо розширене дуже. Гризуть коли немає взятку і корму у вулику. Гризуть коли погано навощена рамка. У мене частенько було, що гризли по проволоці нижній ряд, тому я нижній ряд проволоки з боків прикріплюю ще додатково полоскою вощини 1см

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 2
Дата регистрации : 2012-08-27

СообщениеТема: Очень нужна помощь бывалых пчеловодов))   27.08.12 23:32

Очень нужен совет специалистов, для абсолютного новичка, по такому поводу:
ЧТО ЕСТЬ:
- есть отапливаемая оранжерея, примыкающая одной стороной к дому, площадью на 100-120 м2, высотой 4 м, возможная температура зимой до 45 градусов Цельсия.
- планируется высадка в оранжерею ремонтантных сортов фруктовых деревьев (около 5-10 шт), и плодоносных кустов (типа малины, ежевики и.т.д)
- планируется также круглогодичное выращивание в оранжерее овощей в ящиках и кадках.
- уже высажены многие растения (все цветущие): розы, глициния, киви, инжир, лимоны, мандарины, хурма, виноград, клематис, сизигиум, боярышник, барбарис, мушмула японская, папайя, жимолость, айва, ирга, калина, садовая черника, кизил и гардения.
- уже подготовлены места для круглогодичного выращивания цветов (для себя, тем не менее их будет не мало) и некоторых лекарственных трав.
В ЧЕМ СУТЬ ВОПРОСА:
- как видите, есть возможность и желание завести пчел;
- но какой вид пчел подойдет для постоянного жительства в оранжерее (и для новичка)?
- сколько пчел (1 семья, 1 улей?) будет достаточно для такой площади?
- и не мало ли такой площади для одной семьи?
- какого размера вообще бывают пчелиные семьи?
- достаточно ли будет для них такого количества цветущих растений?
- есть ли возможность летом выпускать пчел "на волю"? и есть ли риск их потери?
- не будут ли они слишком озлоблены в таком замкнутом пространстве?
- подойдет ли для этих условий улей-лежак и на сколько рамок?
- возможно ли будет пребывать в оранжерее без спец-костюма?
При всем при этом, я не рассчитываю на получение меда в огромных количествах, а больше на опыление растений в оранжерее.
Буду благодарна за развернутый профессиональный ответ. Заранее огромное спасибо)))
Rusik
МОДЕРАТОР
МОДЕРАТОР

Кол-во сообщений : 369
Пчело-семей : 60
Дата регистрации : 2008-06-26

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   28.08.12 14:21

- сколько пчел (1 семья, 1 улей?) будет достаточно для такой площади?- Одна семья, в улье лежаке, силой не более 8-10 рам, при содержании и закрытом грунте Вам нужно будет кормить их сиропом с "стимуляторами роста пчел. семей", этот улей устанавливать в углу весной, делать леток один маленький наружу один в оранжерею. - какого размера вообще бывают пчелиные семьи?- большие, зимовалые семьи в пик своей силы до 40 рамок дадан, но это эксклюзив, в основном до 30ти рамок. - достаточно ли будет для них такого количества цветущих растений?- так определить сложно, вам бы соседа найти пчеловода, он бы посмотрел по количеству пыльцы во время цветения. - есть ли возможность летом выпускать пчел "на волю"? и есть ли риск их потери? вот весной семья должны будут летать в основном на воле а часть в вашей оранжерей, если 2 летка сделаете(эта информация не мной придумана, а журналом "пчеловодство").- не будут ли они слишком озлоблены в таком замкнутом пространстве?- в теории нет, а на практике думаю злыми будут, сильная влажность и высокая температура летом в оранжереи- угнетающие условия. - возможно ли будет пребывать в оранжерее без спец-костюма? Возможно, но иногда жалить будут))"возможная температура зимой до 45 градусов Цельсия."- с осени будете выносить пчел с помощником на улицу, при такой температуре они погибнут за 2е суток( им в зимнее время +10 уже нежелательно) А в общем этим мало кто занимается, в данное время нет смысла устанавливать улей, у семьи биологическая осень, матки к новому году по истощаются и семья пойдет на убыль.
https://vk.com/pshelovod
сНежная Душа
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 2
Дата регистрации : 2012-08-27

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   28.08.12 18:28

Rusik, благодарю Вас за ответ))
Михаил_1975
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 63
Пчело-стаж : 1
Дата регистрации : 2011-12-16

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   21.09.12 22:08

А Вы хотите чтобы пчёлы летали зимой по Вашей оранжерее и опыляли ананасы с малиной?
Rusik
МОДЕРАТОР
МОДЕРАТОР

Кол-во сообщений : 369
Пчело-семей : 60
Дата регистрации : 2008-06-26

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.09.12 9:23

Михаил_1975 пишет:
А Вы хотите чтобы пчёлы летали зимой по Вашей оранжерее и опыляли ананасы с малиной?
А почему нет? ежегодно менять маток, так как за год работы они высеваются, и постоянно кормить
https://vk.com/pshelovod
Віталій86
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 64
Пчело-стаж : З 05.2013
Пчело-семей : 3
Дата регистрации : 2013-01-22

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 12:46

Всім привіт, хто заглянув сюди. маю наміри завести пасіку, зовсім невеличку - для душі, так як в моєму роду ще прадід займався цим ремеслом, зовсім трішки дід, батько мав максимум 3 вулика дадана. Таким чином маю лише широку уяву про бджіл. Якщо будуть у мене якісь думки, буду писати, що і як я роблю.
http://cherepashinetska-oljnya.uaprom.net/
Віталій86
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 13:09

Мабуть спершу опишу чого я собі надумав:
1. Вулик- припав мені до душі вулик конструкції Дадана-Блатта на 12 рамок. в 2-х корпусах з надставною та змінним дном.
2 Рамка там - 435х300, буду тримати покищо без магазинної надставки так як там рамка менша, а для початку рамки мають бути взаємозаміняємими(бо їх покищо взагалі нема і буде не багато спочатку) тобто для одного вулика потрібно 24 рамки + 10 запасних.
3 Мала механізація - всі говорять, що потрібна. Я тут порахував - один корпус з медом і бджолами кілограм до 50 заважить. Хочу почати з 5 вуликів, думаю покищо впораюсь без неї.
4 Костюм в магазині для бджоляря коштує до 150 грн (19$)
5 Звичайний димар 41 грн (5$)
6 Стаместка 45 грн (6дол) - я бачив деякі умільці звичайним ножем з твердим лезом користуються.
7 Щітка - візьму звичайне гусяче крило, в магазині щіткакоштує приблизно 15грн.
8 Навощувач буду майструвати сам - думки- звичайний блок живлення з коригуванням напруги (або трансформатор пониження напруги підберу)
9 Мало не забув про породу бджіл (до цього правда треба ще дорости) - буду думати про закупівлю карпатської породи або Каринки. Якщо повезе впіймаю рій(досвід 2- роя власноруч ще в 14 років піймав)
І так покищо все про що думаю, можливо хтось дасть корисні рекомендації буду вдячний.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 14:12

Віталій86 пишет:
Всім привіт, хто заглянув сюди...
Привіт Маючи широку уяву про бджіл і душу треба сміло починати
1. Вибір конструкції вулика також не поганий, але я все таки зробив би і магазинну надставку, якої частенько бува і не вистачає, а 3-й корпус забагато да і тяжко на руки.
2. Правда якщо буде 5 сімей то надставку можна буде зробити в любий час. Але більшість починає з 5-и, потім чомусь стає 50 Магазинні рамки служать довго.
...
9. Звісно, починати можна з любої породи, але бажано щоб підходила до Вашої місцевості і була в міру злобливою.
З рештою пунктами повністю згоден. Удачі!

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 15:33

Дякую за поради. Ось сижу складаю приблизний графік цвітіння медоносів нашого регіону. Вже знайшов в інтернеті погоду за минулий рік, буду частково орієнтуватися по ній і по прогнозу на перед (обліт бджіл на майбутнє), Склав (якщо чесно знайшов в неті))) схемку коли потрібно максимально активувати кладку маткою, щоб бджола вийшла в роботу на головний взяток, нажаль незнаю дати, коли він починається у нас((, щоб можна було почати відлік.
Хвилювання викликиє наступне: присадибна ділянка де будуть бджоли знаходиться на дачі яка розміщена по вулиці що вклинилась в поля і став поруч(рай для бджіл).Пасічники району знають цю місцину і частенько привозять пасіки також у місцевих є декілька незначних пасік і колгоспна приблизно на 200 вуликів. Полів багато, недалеко лісок, росте багато чого. Тепер суть питання як вберегти бджіл від болячок з сусідніх пасік і де взяти графік профілактичних робіт і що потрібно лікувати і чим? Я не кажу про кліща і пластини байварол, цікавить хто і як проводить лікування да і як охарактеризувати ту чи іншу болячку.
Віталій86
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 18:47

Вже вечір і здається день був насиченим як інформацією так і думками. Сьогодні уточнив ціну на вулики дадана-блатта 12 рам (чомусь народ рекомендує на 10 рам), отже: 1 оцинкована кришка
1 магазинна надставка
2 корпуса
2 дна
Ціну нарахували мені при купівлі 5 вуликів по 830грн/шт
24рамки в двох корпусах * на ціну рамки 4,5 = 108грн
Загальна вартість яку мені нарахували за вулик при купівлі 5 відразу становить 938грн за 1 вулик.
Хочу 5 вуликів тому * 8 = 4690грн /5вуликів (575$)

Последний раз редактировалось: Віталій86 (23.01.13 18:51), всего редактировалось 1 раз(а)
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 18:49

Віталій86 пишет:
... Хвилювання викликиє наступне: присадибна ділянка де будуть бджоли знаходиться на дачі яка розміщена по вулиці що вклинилась в поля і став поруч(рай для бджіл).Пасічники району знають цю місцину і частенько привозять пасіки також у місцевих є декілька незначних пасік і колгоспна приблизно на 200 вуликів. Полів багато, недалеко лісок, росте багато чого. Тепер суть як вберегти бджіл від болячок з сусідніх пасік і де взяти графік профілактичних робіт і що потрібно лікувати і чим? Я не кажу про кліща і пластини байварол, цікавить хто і як проводить лікування да і як охарактеризувати ту чи іншу болячку.

Ну для чого так зразу про погане. Чому Ви вирішили, що кругом Вашої пасіки будуть літати одні хворі бджоли? Мені здається, що не один нормальний пасічник не буде бажати своїм бджолам болячки. А якщо вона і з’явиться, то він сам буде зразу ж таку сім’ю лікувати. А від поганих пасічників, а таких, мені здається, одиниці бджоли самі роєм вилітають. А так як кліщ, байварол Вам уже відомі речі то ось і профілактика: Боротися з тим кліщем, тримати сильні сім’ї і слідкувати щоб сім’я ніколи не голодувала.
Так що думаємо про краще і все буде гаразд.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 18:59

запропонував мені один "пчеловод" пакет з 4-ч рам безпорідних бджіл за 700грн. Як Вам ціна))))).Як на мене ціну він загнув, тіпу авось заплатить)). Цікавить де краще купити і коли бджолопакети.На данний момент часто буваю в Києві, десь читав, що тут продають породистих карпаток. Чи краще шукати на заході когось хто реалізує да і ціна яка?
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   23.01.13 19:45

Віталій86 пишет:
запропонував мені один "пчеловод" пакет з 4-ч рам безпорідних бджіл за 700грн. Як Вам ціна))))).Як на мене ціну він загнув, тіпу авось заплатить)). Цікавить де краще купити і коли бджолопакети.На данний момент часто буваю в Києві, десь читав, що тут продають породистих карпаток. Чи краще шукати на заході когось хто реалізує да і ціна яка?
Про ціну, мені здається, говорити ще ранувато. Як видно з повідомлень, ще самі продавці пакетів не кажуть ціни. Десь в квітні місяці, я думаю, уже з’явиться і конкуренція і ціна.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   24.01.13 9:05

Сиджу на роботі в неті і думаю якої ще інформації я не роздобув :-)
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   24.01.13 9:09

Віталій86 пишет:
Сиджу на роботі в неті і думаю якої ще інформації я не роздобув :-)

Наступить весна і інформація сама в руки прийде

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   24.01.13 10:17

Намагаюсь максимально підготуватись до закупівлі бджіл і вуликів з приладдям)). Сиджу дивлюсь рекомендації по приманці роїв, хто як приманює їх в рійниці. Дочитався , до того що стінки промазують розплавленим воском з прополісом, цікаво на скільки метод ефективний)?
Віталій86
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   24.01.13 16:15

Почав вичитувати інформацію про корисні-лікувальні рослини для бджіл. Колись давно я збирав полин з самого ранку для профілактики бджіл. На даний момент не помню ні пропорцій ні як і коли давати((((.Можливо в когось є цікава інформація на цю тему (рецепти). Цікавлять рецепти ті, що самі використовували, а то в інтернеті маса порад, тепер портібно вибрати з них кращі. Хто має бажання і не тримає це в таємниці буду вдячний.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: В помощь начинающим.   

В помощь начинающим.
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 6 из 12На страницу : Предыдущий  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Следующий

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Українські Бджоляри :: Пчеловодство :: Разведение и содержание пчёл-
Перейти: