Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

Роение

Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следующий
АвторСообщение
verbin
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 115
Пчело-стаж : 27
Пчело-семей : 10
Дата регистрации : 2011-02-15

СообщениеТема: Re: Роение   03.06.12 19:46

Доброго дня, Владимир!
Які у Вас вулики?
У мене Делони, зараз у шести корпусах, з яких три з червою, знайти матку дуже важко.
Вихід один, тільки випускати рої!
Вернуться к началу Перейти вниз
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2819
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: Роение   03.06.12 21:41

verbin пишет:
Доброго дня, Владимир!
Які у Вас вулики?
У мене Делони, зараз у шести корпусах, з яких три з червою, знайти матку дуже важко.

80% це лежаки, а так є різні: 10-12-14 рамочні. Був загорівся альпійцями, але налякала велика кількість корпусів і рамок. Вирішив, що краще придбаю апіліфт, але залишуся з рамкою на 300. А на рахунок шести корпусів, то мені чомусь здається, що 2 верхні можна сміло знімати, матки там не буде і оглядати тільки 4, а на 4-х знайти матку буде уже легше. В лежаку також не так просто знайти матку коли стоїть 20 рамок. Я відставляю вулик з ройовою сім’єю на нове місце, на його місце ставлю новий. Потім переглядаючи рамки видаляю маточники і шукаю матку. Рамку з маткою ставлю в новий вулик і переношу туди всі рамки з відкритим розплодом (уважно оглянувши на наявність маточників). Рамку з одним гарним маточником мічу, щоб її не труснути, а зрешти рамок бджіл струшую і видаляю всі маточники. В новому вулику добавляю рамки з вощиною, чередуючи з відкритим розплодом. Льотна бджола вертається до матки і починає працювати в новому гнізді, а в старому вулику залишається молода бджола і печатний розплід з печатним маточником. Це в лежаку. А так краще було б якби хтось із Делонівців поділився своїм досвідом.

МОДЕРАТОР
МОДЕРАТОР

Кол-во сообщений : 369
Пчело-семей : 60
Дата регистрации : 2008-06-26

СообщениеТема: Re: Роение   03.06.12 22:08

verbin пишет:
Пчело-стаж: 15.... з яких три з червою, знайти матку дуже важко.
От себя добавлю, что засева с яйцами у Вас будет не больше 4рамок. Следовательно матка ходит по этим сотам в большинстве случаев а из 4 сотов 2 будут с наклонными яйцами внутри следовательно матка была здесь 2-3дня назад и нужно искать на соседних. Как же по Вашему пасеки в болеечем 100 голов один человек держит?А таких я знаю лично. Своевременно расширять и отводки делать и тогда небудет признаков роения
https://vk.com/pshelovod
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Роение   03.06.12 22:15

Rusik пишет:
Своевременно расширять и отводки делать и тогда небудет признаков роения
Золотые слова

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   04.06.12 8:03

Матки я міняю, майже щорічно, перед головним взятком (цвітіння гречки), але до цього ніколи не відшукую матку. Роблю відводок на зрілий маточник в одному корпусі (вісім ромок, крайні медово-пергові, чотири середніх з критою червою і гарним маточником), коли молода матка починає яйцекладку, корпус ставлю у вулик, в якому вирішив замінити матку. Ставлю його під верхній медовий корпус (шостий або й сьомий, коли не встигаю викрутити) . Деякий час працюють обидві матки, а потім відбувається заміна матки. Не було ще ні одного випадку щоб пропала молода матка, завжди ВОНА залишається в сімї, до того ж основна сім'я посилюється ще одним корпусом розплоду перед головним взятком.
Просто в цьому році погода внесла свої корективи. Минулі роки перший весняний мед брав у другій половині червня з п'ятого корпусу, в цьому ж році до 20.05 всі вулики були на шість корпусів. А в двох вуликах дві і три рамки черви у шостому('не пойму').
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Роение   04.06.12 17:22

verbin пишет:

Матки я міняю, майже щорічно, перед головним взятком (цвітіння гречки), але до цього ніколи не відшукую матку. Роблю відводок на зрілий маточник в одному корпусі (вісім ромок, крайні медово-пергові, чотири середніх з критою червою і гарним маточником), коли молода матка починає яйцекладку, корпус ставлю у вулик, в якому вирішив замінити матку. Ставлю його під верхній медовий корпус (шостий або й сьомий, коли не встигаю викрутити) . Деякий час працюють обидві матки, а потім відбувається заміна матки. Не було ще ні одного випадку щоб пропала молода матка, завжди ВОНА залишається в сімї, до того ж основна сім'я посилюється ще одним корпусом розплоду перед головним взятком.
Просто в цьому році погода внесла свої корективи. Минулі роки перший весняний мед брав у другій половині червня з п'ятого корпусу, в цьому ж році до 20.05 всі вулики були на шість корпусів. А в двох вуликах дві і три рамки черви у шостому('').

На головний медозбір буде що по 10 корпусів стояти?

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   05.06.12 11:33

Владимир пишет:

На головний медозбір буде що по 10 корпусів стояти?

Практично це не можливо, адже робоча бджілка живе 30-35 днів і яка б не була хороша матка, більше трьох корпусів вона не насіє!
10 корпусів, це не реально, 6 корпусів - висота 1,5м, так що знімати повний 6-ий корпус вже важко, тай реально вулик розрахований на 6 корпусів. Деколи ставлю 7-ий корпус на кілька годин для просушки після викручування меду.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Роение   19.06.12 19:12

Сьогодні виходив рій з сім’ї де були обрізані крила у матки. Матку знайшов біля прильотки і посадив у кліточку, а кліточку прикріпив у роєвницю, яку поставив рядом з вуликом. Бджоли посидівши на дереві почали вертатися до матки В сім’ї маточники були всі печатні, але через 15 хвилин як я їх позривав повиходили ще 6 маток. Одну залишив у вулику під ковпачком, на всякий випадок.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 372
Пчело-стаж : 7 лет
Пчело-семей : 55 семей
Дата регистрации : 2011-01-04

СообщениеТема: Re: Роение   20.06.12 21:55

На прошлых выходных во все три ловушки попались рои.Два оставил себе, один, посильнее подарил товарищу.Рои не очень большие, но думаю к зиме себе корма напрут и гнездо отстроят.Мои рои 2012Постараюсь на этих выходных опять зарядить ловушки и повесить, но уже на новые места.И у меня есть потери:сделал очень большой отводок с двумя маточниками, так часть отводка улетело с молодой маткой, а часть осталась с маточником.Через сутки вышла вторая матка.Буду ждать облёта и червления.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Роение   20.06.12 22:51

Павел пишет:
На прошлых выходных во все три ловушки попались рои.Два оставил себе, один, посильнее подарил товарищу.Рои не очень большие, но думаю к зиме себе корма напрут и гнездо отстроят.Мои рои 2012Постараюсь на этих выходных опять зарядить ловушки и повесить, но уже на новые места.И у меня есть потери:сделал очень большой отводок с двумя маточниками, так часть отводка улетело с молодой маткой, а часть осталась с маточником.Через сутки вышла вторая матка.Буду ждать облёта и червления.
В таких случаях я раздаю маточники в бигудях, матка выходит и никуда не летит. Вторую забираю.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 96
Пчело-стаж : 1 рік
Пчело-семей : 6
Дата регистрации : 2012-03-29

СообщениеТема: Re: Роение   21.06.12 9:34

Павел пишет:

Павел, дякую за відео. Було цікаво подивитись.

Скільки у Вас рамок було в кожній ловушці і яку кількість рамок, зважаючи на досвід, Ви вважаете оптимальною?

Ви ставили в ловушку магазінну рамку 150мм, чи це мені здалося?

І ще питання. Ви сказали что матка з другої ловушки не сіє, але Ви підставили черву.

Чув від одного пасічника что так роботи не можно, оскільки бджоли вирішивши что в сім"ї є працююча матка (оскільки буде черва яку Ви підставили) вб"ють матку яка не сії.

Що Ви думаєте з цього приводу?
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Роение   21.06.12 17:00

Павел пишет:
Паша, если рой вылетел с молодой маткой и ты поставил туда открытый расплод, пчёлы её убьют. Нужно было пересадить, подождать пока пчёлы успокоятся и ещё раз внимательно посмотреть. Без матки рой не прилетел бы в роевницу

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   21.06.12 18:04

Дякую за відео. Цікаво було подивитися.
У Вас напевно багато пасік навколо, що так безхозні рої літають.
В нас це буває рідко. За час пасічникування піймав два чужих рої, а так тільки своїх ловлю.
Павел
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   21.06.12 20:28

1.Володя, я пчеловод выходного дня.Вырезать маточники только после запечатки у меня не получилось- они очень мягкие, а через неделю уже вырезать будет нечего.
2.Рои ловлю второй год, пчеловодством занимаюсь третий год.В прошлом году поймал 6 роёв, в этом - 3.Ловушки у меня в основном на шесть рамок, но есть две на восемь рамок.В ловушки ставлю одну-две старые рамки и одну-две либо с вощиной, либо пустые, остальное пространство закладываю потолочинами.Ставлю рамки и на 145.Пчёлы в ловушке сидят не более недели.Рамку на 145 отстроят, если внизу отстроят язык - воск тоже нужен.Рамку с открытым расплодом ставлю для того, чтоб предотвратить слёт роя после пересадки( в подвале рои не держу - нет времени).
3.В прошлом году в два или в три роя ставил открытый расплод - проблем не было.На этих выходных посмотрю и отпишусь.
4.Совхозы развалили, в округе одни "фермеры" которые кроме пшеницы и подсолнуха ничего не сеют, а подсолнух начнёт медоносить в средине июля.Хорошего леса рядом нет, разнотравье - скудное.Вот пчёлы и дуреют.Спасибо всем.
Malash
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   22.06.12 9:25

Павел пишет:

3.В прошлом году в два или в три роя ставил открытый расплод - проблем не было.На этих выходных посмотрю и отпишусь.

А в минолому році Ви ставили відкритий розплід в сім"ю з робочою маткою чи не плідною?

Наскільки я розумію, проблеми можуть виникнути коли підставити відкритий розплід саме в сім"ю з неплідною маткою.
verbin
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   22.06.12 18:49

Я завжди знімаю рої на відкритий розплід, ставлю в ящик одну рамку з відкритим розплодом, любим можливим способом струшую, щоб хоч жменя бджіл попала в ящик, залишаю під роєм, через пів години всі бджілки в ящику (жодного разу не було, щоб рій злетів). Заношу в холодочок і держу, поки підготую місце для нього (ставлю в пустий вулик дві медово-пергові рамки, два сушняка змочених водою, дві вощини побризганих сиропом). Зтрушую бджілок спочатку з рамки, її повертаю на місце в ту сім'ю, з якої брав. Потім засипаю решта бджілок. Матку звичайно не завжди бачу, тай не дуже стараюся її побачити. Через два,три дні переглядую, як правило в одному сушняку засів, обі вощини прикріплені, починають тягнути. Це звичайно якщо рій сильний.
Якщо рій слебенький, підсилюю ним слабу сім'ю, в якій не жалко Матки, за глуху перегородку ставлю медово-пергову рамку, вощину і сушняк, засипаю рій. Через три дня переглядую, як правило Матка в такому рої не плідна. Збризкую сім'ю і рій квітковим деодорантом, через годину, півтори піднімаю перегородку на 5 - 7мм. На другий день забираю її завсім. Як правило не плідну Матку вбивають, але були випадки, коли залишалася не плідна Матка.
Павел
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   24.06.12 21:11

Проинспектировал рой, в который при пересадке дал рамочку с открытым расплодом.Всё нормально:маточка работает, сеет, за неделю отстроили три вощины, нанесли немного медку, белят соты.Маточку поймал и пометил белым штрихом.Товарищ предоставил видео пересадки моего подаренного ему роя Рой
Вечером 23.06. повесил ловушку, которую отдал товарищ, а утром 23.06. наблюдал, как в неё заходит рой.На следующей неделе сниму и пересажу Заход роя в ловушку

Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: Роение   24.06.12 21:33

Павел пишет:
Проинспектировал рой, в который при пересадке дал рамочку с открытым расплодом.Всё нормально:маточка работает, сеет, за неделю отстроили три вощины, нанесли немного медку, белят соты.Маточку поймал и пометил белым штрихом.Товарищ предоставил видео пересадки моего подаренного ему роя Рой
Вечером 23.06. повесил ловушку, которую отдал товарищ, а утром 23.06. наблюдал, как в неё заходит рой.На следующей неделе сниму и пересажу Заход роя в ловушку

Паша, не знаю как по званию, но по ловли роёв ты уже перещеголял самого Николая Осташова
Ты что метлой их в свои роевницы загоняешь

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   25.06.12 10:19

Вчора упіймав свого роя.

Живуть поки що в 6-ти рамковій роївні (бо запасних вуликів поки не маю)

Дав одну рамку з набрисками меду (з сім"ї з якої вийшов) і п"ять рамок з вощиною, оскільки свого сушняку теж поки не маю.

Чи потягнуть вони стільки рамок і чи треба підгодовувати сиропом? Якщо так, то скільки його давати?

Силу рою оцінити не можу. По об"єму приблизно четвертина 10л. відра
verbin
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   25.06.12 17:18

Подивітся скільки рамок обсідають бджоли. Більше того ставити не потрібно. Якщо плідна Матка, а є хоч невеликий взяток, то працюватимуть активно і витягнуть вощину. Якщо взятку немає давайте стимулюючу підкормку, до 300г. сиропу в добу.
Malash
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   26.06.12 9:42

verbin пишет:
Подивітся скільки рамок обсідають бджоли. Більше того ставити не потрібно. Якщо плідна Матка, а є хоч невеликий взяток, то працюватимуть активно і витягнуть вощину. Якщо взятку немає давайте стимулюючу підкормку, до 300г. сиропу в добу.

Дякую за пораду!

Вчора дав якраз 300г сиропу 1:1

Сьогодні погода зіпсувалась - взятку не буде, додам ще.

В центрі гнізда стоїть стара рамка, то вони вже відтягнули по пів рамки з кожного боку від цієї старої рамки. Розвернув їх так, щоб не відтягнута сторона вощини "дивилась" на стару рамку. Думаю, сьогодні до вечора відтягнуть їх повністю. Потім планую відбудовані рамки поставити далі від гнізда, а на їх місце переставить вощину.

Маю потребу в рамках, оскільки запасних взагалі не маю.

Тому буду використовувати будівельну енергію рою на повну.
verbin
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   26.06.12 20:45

За розумної стимуляції з чотирма сімями можна повністю забезпечити пасіку сушняком. Ось тільки зберігати рамки зимою проблематично.
Тамара
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 16
Пчело-стаж : 40 лет
Пчело-семей : 30-50
Дата регистрации : 2012-02-28

СообщениеТема: Re: Роение   27.06.12 7:56

У меня на пасеке вышел очень и очень маленький рой.Я даже не заметила из которого улья.Пока я думала снимать его или или пожелать "счастливой дороги" начались облеты на пасеке.Хитрый рой снимается с ветки и начинает свое движение вдоль пасеки.Через 10-15 минут он привился на противоположной стороне.Пришлось его снять.Масса роя так и не увеличилась - пришлось сразу его подсилить.Думаю сейчас-может этот" сюрприз " залетный?
Malash
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: Роение   23.07.12 9:38

Павел пишет:
Из-за решётки две семьи вошли в роевое.На прошлой неделе исправил одну, работает.В субботу впервые наблюдал выход роя.Пчёлки вышли , но потом вернулись в улей - маточка "заблудилась" в магазине и не вылетела.Пришлось исправлять.

Скажіть будь-ласка, як Ви випривляли сім"ї що увійшли у ройовий стан?
Павел
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Роение   23.07.12 19:55

Malash пишет:
Павел пишет:
Из-за решётки две семьи вошли в роевое.На прошлой неделе исправил одну, работает.В субботу впервые наблюдал выход роя.Пчёлки вышли , но потом вернулись в улей - маточка "заблудилась" в магазине и не вылетела.Пришлось исправлять.

Скажіть будь-ласка, як Ви випривляли сім"ї що увійшли у ройовий стан?
Ничего нового не скажу.Делал сам первый раз.Семья, которая в роевом( в гнезде полно засеянных мисочек, под прилёткой горсти не работающих пчёл и днём и ночью) отставил в сторону, на её место другой улей в котором пару медовых рамок, четыре суши, пару вощин и никакого расплода.Плодную маточку с нуклеуса в клеточке Титова, вдавливаю в одну из сушнин, в кормовом отделении 3 см трубочка с вощины, заполненная севшим мёдом.Эту операцию делал в хорошую лётную погоду.Лётная пчела слетела в новый улей, где нет никакого расплода и маточка в клеточке.В течении 1 - 1,5 суток пчёлы выедают мёд с трубочки и выпускают маточку( за это время пчёлы привыкают к ней).Дополнительно со старой семьи в перчатках всех пчёл, которые висят в горстях под прилёткой, перекидываю на сходни в новый улей.В старой семье в рамочку налил немного воды и сорвал все мисочки.Через неделю проверил - маточку выпустили, она сеет, пчёлки носят мёд, в старой семье маточка работает, пчёлки печатают магазин.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: Роение   

Роение
Страница 7 из 10На страницу : Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следующий

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Українські Бджоляри :: Пчеловодство :: Разведение и содержание пчёл-
Перейти: