Українські Бджоляри

Ласкаво просимо на форум українських бджолярів. Тут ми говоримо про все, що пов'язане з бджолами та бджільництвом в Україні та за її межами.

ФорумФорум  РегистрацияРегистрация  Вход  

Поделиться | 

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз 
На страницу : Предыдущий  1, 2
АвторСообщение
Андрій
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 1
Пчело-стаж : 15
Пчело-семей : 20
Дата регистрации : 2010-12-05

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   05.12.10 16:20

Подскажите, пожалуйста, как зарегистрировать пчелопавильйон?
Вернуться к началу Перейти вниз
Владимир
.
.

Кол-во сообщений : 2716
Пчело-стаж : 19 лет
Пчело-семей : 70
Дата регистрации : 2007-01-15

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   25.11.11 11:21

Проблеми забезпечення безпеки дорожнього руху під час пересування мобільних пасік обговорені на засіданні "круглого столу" у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства внутрішніх справ, Департаменту ДАІ МВС України, інших міністерств та відомств, громадських організацій та об'єднань громадян, провідні вчені і науковці.
Заступник голови Комітету Володимир Стретович, відкриваючи засідання, зазначив, що ідея проведення такого "круглого столу" виникла у бджолярів восени минулого року. Представники організацій запропонували врегулювати всі проблеми, які у них виникали впродовж сезону медозбору, до початку нового сезону. Вони ініціювали звернення до Державної автомобільної інспекції з пропозицією сприяти власникам бджіл у безпечному транспортуванні бджолиних сімей до місць медозбору.
В.Стретович повідомив, що Комітет отримав відповідь від Державтоінспекції на запит щодо кількості дорожньо-транспортних пригод за участю власників бджіл під час їх транспортування. Згідно з даними Державтоінспекції, за останні десять років таких випадків не зареєстровано. За словами заступника голови Комітету, це свідчить про те, що бджолярі - дисципліновані і відповідальні учасники дорожнього руху. "Однак, на місцях працівники ДАЇ інколи чинять перепони бджолярам під час транспортування пасік. Тому необхідно знайти компроміс для того, щоб, можливо, кожного року, на початку сезону, встановлювати такі правила перевезення "пасік на колесах", а, можливо, вирішити це питання раз і назавжди", - зазначив В.Стретович.
Учасники "круглого столу" зазначали, що кліматичні зміни в Україні характеризуються значним потеплінням та підвищенням температури у літній період, особливо на півдні. Ці обставини викликають небезпеку загибелі бджіл (запарювання) у вуликах під час транспортування пасіки та тривалій зупинці транспортного засобу. Виступаючі наголошували на врахуванні фактора небезпеки для людей та тварин при тривалій зупинці транспорту, що перевозить бджіл. Вони пропонували "виключити будь-які безпричинні зупинки працівниками ДАЇ транспортних засобів, що перевозять бджіл".
Учасники заходу пропонували, щоб співробітники ДАІ сприяли пасічникам під час перевезення "мобільних пасік", надавали їм допомогу, особливо під час переїзду автострад і трас.
Заступник Голови Комітету також звернув увагу на те, що у Законі "Про бджільництво" від 22 лютого 2000 року Законом 586-VI від 24.09.2008 року виключено другу частину статті 16, згідно з якою "органи Державтоінспекції МЗС сприяють безперешкодному перевезенню (кочівлі) пасік. У разі необхідності вони організовують їх супровід до пунктів призначення".
В.Стретович зазначив, що однією з пропозицій за результатами обговорення може стати пропозиція про відновлення цієї норми у чинному законі.
У ході "круглого столу" також обговорені проблеми щодо визначення єдиного реєстратора рухомого складу, спрощення процедури реєстрації транспортних засобів власників "мобільних пасік" тощо.
За матеріалом: portal.rada.gov.ua

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 163
Пчело-стаж : з 2008р
Пчело-семей : 40
Дата регистрации : 2010-03-21

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   09.02.12 18:43

Цитата :
Розміщення пасік на землях лісового фонду здійснюється безоплатно з урахуванням вимог Лісового кодексу України.

Хтось пробував вибити ділянку?? І як ви це зробили?
ваха
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 135
Пчело-стаж : з 2012
Пчело-семей : 5 сімї
Дата регистрации : 2012-02-02

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   28.02.13 19:44

Вот этот пунктик мне нравится:
Стаття 16.
... Органи Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України сприяють безперешкодному перевезенню (кочівлі) пасік. У разі необхідності вони організовують їх супровід до пунктів призначення.
Домой буду забирать пасеку попрошу чтобы сопровождали, а то только штрафуют (то поворотов нет, то ещё чё).

Вася, я вибачаюсь, але пиши, будь ласка, уважніше. Дуже тяжко зрозуміти про що мова.
Перед тим як натиснути кнопку
Отправить натисни кнопку Предосмотр і прочитай сам те що написав. Якщо сам себе зрозумів тоді сміло тисни Отправить. Всього найкращого
Оля
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 1
Дата регистрации : 2013-04-23

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   23.04.13 19:37

Скажіть будь-ласка, на якій відстані від житлового будинку і с\г будівель повинна знаходитися пасіка і скільки сімей згідно закону,можна тримати на одній сотці городу?
Фанат
Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 546
Пчело-стаж : 7 років
Пчело-семей : 15
Дата регистрации : 2015-05-19

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   17.02.16 17:12

Оля пишет:
Скажіть будь-ласка, на якій відстані від житлового будинку і с\г будівель повинна знаходитися пасіка  і скільки сімей згідно закону,можна тримати на одній сотці городу?
Оце мене теж цікавить. Чи можу я , припустим , поставити 40 сімей маючи паспорт пасіки в садку? Чибудуть проблеми з такою кількістю сімей?

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 163
Пчело-стаж : з 2008р
Пчело-семей : 40
Дата регистрации : 2010-03-21

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   17.02.16 17:15

Код:
 маючи паспорт пасіки

Фанат, а що тобі дає паспорт пасіки?
Фанат
Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   17.02.16 17:48

Мёд я в цьому році здавав неофіційно по 30 грн\ кг без будь яких документів і аналізів, а при офіційній сдачі потрібен паспорт і ціна виростає до 35 грн / кг. При невеликій партіі не важливо, а коли припустим тонна меду, то лишні 5 тисяч на дорозі не валяються...

.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   17.02.16 22:56

Фанат пишет:
Оце мене теж цікавить. Чи можу я , припустим , поставити 40 сімей маючи паспорт пасіки в садку? Чи будуть проблеми з такою кількістю сімей?

Все залежить який сусід поряд. З нормальним завжди можна договоритися. А якщо якесь Г то хоч 4-х метрову загорожу став скандалу не уникнути. Особисто у мене до 30 сімей було все тихо. Далі почалося. Через день:- я йду лаятися, я йду лаятися. Я і меду, я і маску новеньку і дібазол. Все забирають і знову лаятися. Прийшлося пасіку залишати під лісом на свій страх і риск.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 7:41

Ну сусід у мене Г із одного боку, навпроти сторона зовсім пуста, на мною і справа сусіди далеко. А цей і туалет під межу під забор і вигрібну яму не за правилами під забором тихенько зробив щоб ніхто не бачив і накрив ії, але в нього одна чи дві сім’ї які не куди не вивозяться і дають за сезон по одній літрі меду. Кум його сказав в цьому році, що можеш з цієї один літр викачати і з іншої. Моя мати сказала,що я біля бджіл багато часу проводжу, так я їй тоді сказав, що отак треба за ними дивитись так і я такі ж "високі врожаї" мати буду.

.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 8:37

Фанат пишет:
Ну сусід у мене Г із одного боку, навпроти сторона зовсім пуста, на мною і справа сусіди далеко. А цей і туалет під межу під забор і вигрібну яму не за правилами під забором тихенько зробив щоб ніхто не бачив і накрив ії, але в нього одна чи дві сім’ї які не куди не вивозяться і дають за сезон по одній літрі меду. Кум його сказав в цьому році, що можеш з цієї один літр викачати і з іншої. Моя мати сказала,що я біля бджіл багато часу проводжу, так я їй тоді сказав, що отак треба за ними дивитись так і я такі ж "високі врожаї" мати буду.

Ну якщо в сусіда бджоли, то вже легше, я думаю. В мене в основному розборки польотів коли сусідка приходить з одним оком, а буває і з двома очима запухлими. Хоча за 50 метрів від їхнього двору стоять і інші пасіки. Пасіка у мене обгороджена парканом висотою 2,1м. Але це не допомагає. Хоча ще все залежить і від настрою сусіда чи сусідки. У моєї бабусі сусідки, коли в неї настрій непоганий, вона може і яєчок принести і помідорчиків відерце. lol!
Так, що робіть огорожу згідно закону про бджільництво:
1.3. Територію стаціонарної пасіки огороджують, обсаджують плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.

При визначенні розміру площі під пасіку розраховують, що на одну гадану бджолину сім'ю потрібно 30 - 35 м2, залежно від способу розміщення бджіл.

При розміщенні пасіки на присадибній ділянці (подвір'ї) огорожа повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня льоту бджіл.
Це хоч якось дозволить доказувати вам свою правоту. Але коли у когось із сусідів дуже сильна алергія на бджолиний яд, пасіку ліпше прибрати, як кажуть по далі від гріха. http://b.foto.radika

.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 9:48

_Garik_ пишет:
Код:
 маючи паспорт пасіки
Фанат, а що тобі дає паспорт пасіки?

Відповім, що дає мені паспорт.
4. Паспорт пред'являється при продажу і обміні воскосировини, купівлі вощини і є підставою для видачі ветеринарних свідоцтв при вивозі (продажу) бджіл і продуктів бджільництва відповідно до Правил видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов'язковому ветеринарному контролю, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 7 серпня 1997 року за N 27 і зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 серпня 1997 року за N 326/2130.
При перевезенні бджіл на кочівлю, не кожен раз, але через 1-2 рази наша доблесна міліція, з поліцією ще не пересікався, обов’язково зупиняла і вимагала показати документи на пасіку.
Продавав мед я всього пару раз по паспорту. Зараз стараюсь таких покупців минати. Думаю, що так можуть мені навішати не один десяток тон. Дільців зараз всяких вистачає.

3.6. Власникам пасік бджолосімей, що перевозяться, видається у встановленому порядку ветеринарне свідоцтво за формою N 1-вет (при перевезенні у межах адміністративного району - довідка), яке підтверджує благополуччя пасік і місць їх вивозу щодо заразних хвороб бджіл. Свідоцтво видається не раніше ніж за три дні (Правила видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов'язковому ветеринарному контролю, затверджені наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 07.08.97 N 27, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 20.08.97 за N 326/2130).
Особисто сам платив штраф здається десь біля 57грн (було десь років 4 тому) за те, що пасіка стояла в другому районі, а такого свідоцтва не було.

3.11. Фахівці органу державної ветеринарної медицини району (міста), перевіривши документи на прибулі в район пасіки, реєструють їх у журналі обліку, піддають 2 - 3 % бджолосімей огляду і роблять відповідні записи у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки. При вивезенні бджолиних сімей по закінченні кочівлі за межі району їх оглядають і видають ветеринарне свідоцтво на перевезення в інші райони.

Я не хочу сказати, що вас будуть постійно перевіряти. Мені ось так раз у 10 років прийшлося зустрічати таких гостей.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 11:07

Володимире, не зовсім зрозумів. Якщо я перевожу бджіл в рядом зі мною село за 13 км і район це один і той, то ще крім паспорта пасіки при кочівлі потрібно ще й якусь довідку на перевезення? Я думав паспорт і все.А щоб на вас не навішали тони не вашого меду, то мабуть потрібно коли перекупи требують копію паспорта пасіки требувати від них документ в якому указано яку вагу ви здали їм з печатками.

.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 15:41

Фанат пишет:
Володимире, не зовсім зрозумів. Якщо я перевожу бджіл в рядом зі мною село за 13 км і район це один і той, то ще крім паспорта пасіки при кочівлі потрібно ще й якусь довідку на перевезення? Я думав паспорт і все.

Так точно. Коли в одному районі, то довідка. Коли район інший, хоч і за 13 км, то вже ветеринарне свідоцтво Ф-1. Але це вже якщо все по закону. А на практиці по своєму району ніхто ніколи ніяких довідок не бере. Я думаю і в інший так само. У мене ось 10 років пасіка простояла в іншому районі і нічого. Мабуть і ще б стояла якби не один хвермер на букву Г. Посіяв 80 га гречки і думав, що мої бджоли винесуть з його поля весь мед. Ось і наслав на мене всі служби які там були (я вже десь про це розповідав здається). Медку попросили і все владналося. Але штраф, як вони тоді говорили для прилічія. Smile
На скільки я знаю у наших пасічників, які вивозять свої пасіки в Канів на медозбір з акації, а це десь біля 200км, свідоцтво Ф-1 є в усіх.

Фанат пишет:
... А щоб на вас не навішали тони не вашого меду, то мабуть потрібно коли перекупи требують копію паспорта пасіки требувати від них документ в якому указано яку вагу ви здали їм з печатками.

Список цих документів (для фізичних осіб) не великий, але обов'язково: паспортні дані; ІПН (ідентифікаційний податковий номер); ветеринарне свідоцтво Форма 2 на дану партію меду (цей документ повинен супроводжувати мед з Вашої пасіки, подвір'я, тобто видається в дорогу. Даний документ зобов'язані Вам видати у ветеринарній службі за місцем реєстрації пасіки)
У ветеринарній службі коли береш Форму-2 все відмічають, скільки і коли. Але все рівно  не пойму Є звісно чесні покупці, але вистачає й шарлатанів.  

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 16:54

Значить якщо я везу бджіл по своєму районі , то довідка.
Везу бджіл в інший район- ветсвідоцтво Ф-1.
Здаю мед- ветсвідоцтво Ф-2.
Плюс до всього до цього я повинен мати ветпаспорт пасіки.
Я так розумію ветсвідоцтво і ветпаспорт це різні речі.

.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 17:11

Фанат пишет:
Значить якщо я везу бджіл по своєму районі , то довідка.
Везу бджіл в інший район- ветсвідоцтво Ф-1.
Здаю мед- ветсвідоцтво Ф-2.
Плюс до всього до цього я повинен мати ветпаспорт пасіки.
Я так розумію ветсвідоцтво і ветпаспорт це різні речі.

Все вірно.

Пасічник
Пасічник

Кол-во сообщений : 473
Пчело-стаж : з 2009р
Пчело-семей : 24
Дата регистрации : 2011-11-23

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 18:33

Пробачаюсь може запитаю дурницю но всеж хотілосяб уточнити деталі.В мене 2 пасіки в 2 селах які відносяться до однієї сільради.В цему році вирішив перевезти обидві пасіки на нове місце бабусену садибу, но паспортів на пасіки у мене немає, хоча бджоли у сільраді записані є.Судячи із того що я прочитав то мені потрібно узгодити із представниками сільради чи дозволять вони мені там поставити пасіку?Вони повинні видати якусь довідку?І які наслідки якщо мене десь зупинять із моїми вуликами при перевезенні?І взагалі що може бути якщо на пасіку немає паспорта ? Заплутано написав вибачаюсь.
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 20:31

Вова пишет:
Пробачаюсь може запитаю дурницю но всеж хотілосяб уточнити деталі.В мене 2 пасіки в 2 селах які відносяться до однієї сільради.В цему році вирішив перевезти обидві пасіки на нове місце бабусену садибу, но паспортів на пасіки у мене немає, хоча бджоли у сільраді записані є.Судячи із того що я прочитав то мені потрібно узгодити із представниками сільради чи дозволять вони мені там поставити пасіку?Вони повинні видати якусь довідку?І які наслідки якщо мене десь зупинять із моїми вуликами при перевезенні?І взагалі що може бути якщо на пасіку немає паспорта ? Заплутано написав вибачаюсь.

Нічого ні з ким узгоджувати не треба. Ваша бабуся, ваша садиба, ваші бджоли. На рахунок того якщо вас зупинять. Не знаю які наслідки. Все залежить від того хто зупинить. Якщо наша нова поліція, то може ще й проведуть вас кортежем. А якщо не повезе і це буде наша стара доблесна міліція тоді може бути по всякому. Мені останній раз більше 3-х годин морочили голову. Не було довідки і не горіли габарити на причепі з бджолами. Я їхав по заду на своїй машині.  Залякували тим, що поставимо машину з бджолами на штраф площадку. Але коли я сказав, що тоді повідкриваю льотки прямо там на штраф площадці, почали трішки по другому розмовляти. Після того як залили їм в бак 5 літрів бензину побажали щасливої дороги. Мені не так шкода того бензину як втраченого часу. Ми тоді 50 км їхали 6 годин. Вулики знімали уже сонце пекло.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 22:11

Дякую за інформацію.Мені вулики перевезти начебто і недалеко 4км але 15шт ,а у причем максимум 3-4 влізе такшо доведеться робити пару ходок, а міліція іноді проїжджає.Тому і хотів перестрахуватись
Владимир
.
.

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   18.02.16 22:21

Вова пишет:
Дякую за інформацію.Мені вулики перевезти начебто і недалеко 4км але 15шт ,а у причіп максимум 3-4 влізе так що доведеться робити пару ходок, а міліція іноді проїжджає.Тому і хотів перестрахуватись

Я зараз легковим причепом вожу. ДАІ на очі муляло коли 70 шт за раз віз. Зіл 130 з причепом.
А чому 3-4шт? Я ставлю в 2 яруса. Виходить 6 шт за один рейс. Причіп 2м в довжину і 1.10 в ширину. Знайомий ставить ще й на дишло 2 шт. Я так не ризикую.

Пасічник
Пасічник

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   19.02.16 20:23

Та в мене ситуація нада перевезти із одного стаціонара на інший це виходить 8 вуликів потрібно перевезти на відстань 500м, а от 20 на відстань 4 км.
Спонсируемый контент

СообщениеТема: Re: ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»   

ЗАКОН УКРАЇНИ «Про бджільництво»
Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу 
Страница 2 из 2На страницу : Предыдущий  1, 2

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Українські Бджоляри :: Всё что связано с пчеловодством :: Законодательная база пчеловодства-
Перейти: